LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E diel me shi dhe rrebeshe/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

11 Shkurt 2024, 08:00, Sociale CNA

E diel me shi dhe rrebeshe/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Këtë të diel nis gradualisht depërtimi i masave ajrore të lagështa veriperëndimore, duke sjellë kështu mot të paqëndrueshëm me reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në pjesën më të madhe të territorit.

Në intervale të shkurtra kohore lokalisht në veriperëndim dhe në jug pas orëve të mesditës reshjet do të jenë me intensitet deri të lartë në formën e stuhive me shkarkesa elektrike.

Vlen për t'u theksuar si problematikë elementi erë që do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi 2-10 m/s, ndërsa në lugina dhe përgjatë vijës bregdetare era do të jetë në formën e tufanit, duke arritur shpejtësi 15-23 m/s, shoqëruar me valëzimin në det të forcës 3-7 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga