LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura nën zero gradë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

9 Shkurt 2024, 07:18, Sociale CNA

Temperatura nën zero gradë/ Parashikimi i motit për ditën e

Të premten, vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga e njëjta situatë meteorologjike me mot të qëndrueshëm e kohëzgjatje të orëve me diell.

Nuk do të mugojnë as vranësirat e herëpashershme. 

Vranësirat do të shoqërohen me reshje të dobëta shiu përgjatë maleve në veriperëndim të vendit në orët e pasdites.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek, ndërsa në lugina dhe përgjatë vijës bregdetare hera-herës shfaqet intensive me shpejtësi 11-17 m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore -2 deri 15 °C, në zonat e ulëta 0 deri 21°C, në zonat bregdetare 5 deri 21 °C./CNA 

Lajmet e fundit nga