LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zonat ku do të ketë reshje/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

10 Shkurt 2024, 08:06, Sociale CNA
Zonat ku do të ketë reshje/ Parashikimi i motit për ditën e
Foto ilustruese

Ditën e shtunë vendi ynë do ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme si rezultat i masave ajrore të lagështa me origjinë jugore.

Moti parashikohet me kthjellime në pjesën e parë të ditës si dhe alternime vranësirash të cilat vijnë në shtim pas mesditës.

Reshjet do të jenë të dobta në veriperëndim ndërsa pritet që intensiteti i tyre të shtohet në orët e vona të mbrëmjes.

Vlen për t'u theksuar si problematik elementi erë që gjatë fundjavës do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi 2-10m/s.

Ndërsa në lugina dhe përgjatë vijës bregdetare era do të jetë në formën e Tufanit duke arritur shgpejtësi 15-23m/s, shoqëruar me valëzimin në det të forcës 3-7 ballë./CNA

 

Lajmet e fundit nga