LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ditë me diell dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për fundjavën

17 Shkurt 2024, 08:14, Sociale CNA
Ditë me diell dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për fundjavën
Foto ilustruese

Gjatë fundjavës vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të thata me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa temperaturat (në mesditë) do të jenë pak gradë më të larta se ato mesatare të periudhës që ndodhemi duke prekur vlerat 21-22 grad celcius./CNA 

Ditë me diell dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për fundjavën

Lajmet e fundit nga