LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bilanci i COVID-19/ Rreth 1 mijë të infektuar, konfirmohen 768 të shëruar

17 Korrik 2022, 16:48, Shëndeti CNA
Bilanci i COVID-19/ Rreth 1 mijë të infektuar, konfirmohen 768 të
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit, sa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë.

Sipas të dhënave, mësohet se në 24 orët e fundit janë kryer 2115 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 1062 qytetarë.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 520 në Tiranë, 99 në Fier, 82 në Durrës, 40 në Lushnje, 34 në Sarandë, 33 në Shkodër, 29 në Vlorë, 24 në Kamëz, nga 23 qytetarë në Divjakë, Berat, 19 në Kavajë, 12 në Gramsh, nga 10 qytetarë në Vorë, Mallakastër, nga 9 qytetarë në Tepelenë, Dimal, nga 8 qytetarë në Roskovec, Patos, Gjirokastër, 7 në Lezhë, nga 6 qytetarë në Vau i Dejës, Himarë, nga 5 qytetarë në Mirditë, Shijak, Krujë, Poliçan, 4 në Kurbin, nga 3 qytetarë në Pukë, Finiq, Përmet, nga 2 qytetarë në Selenicë, Delvinë, Elbasan, nga 1 qytetar në Kukës, Tropojë, Rrogozhinë, Kolonjë. 

Janë 9,564 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 32 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 768 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 283,224 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (17 Korrik 2022)

Raste të reja ditore 1062

Të shëruar në 24 orë 768

Të shtruar në spitale 32

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 2115

Testime totale 1,884,392

Raste pozitive 296,305

Raste të shëruara 283,224

Raste aktive 9,564

Humbje jete 3,517

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5,644

Durrës 844

Fier 783

Vlorë 511

Shkodër 431

Berat 323

Elbasan 288

Gjirokastër 217

Lezhë 205

Korçë 164

Dibër 100

Kukës 54./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga