LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ Si ndikuan Bajrajt, Pëllumb Gjoka dhe bandat te procesi

6 Shtator 2023, 11:58, Politikë CNA

Zgjedhjet e 14 majit/ Si ndikuan Bajrajt, Pëllumb Gjoka dhe bandat te

Ish-kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tij gjatë prezantimit të librit për manipulimet në zgjedhjet e 14 majit, është shprehur se krimi ka ushtruar të gjithë forcën e tij te votat.

Berisha tha se Bajrajt, Pëllumb Gjoka, bandat e Durrësit, Elbasanit dhe Laçit, kanë ushtruar forcën e tyre të krimit te votat.

Ish-kryeministri u shpreh se të fortët erdhën nga katër anët për të vjedhur votat për kryeministrin Edi Rama.

Lajmet e fundit nga