LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto - Basha, festë me alkool/ Relaks pas “fitoreve historike” dhe “sukseseve” të njëpasnjëshme

5 Shtator 2023, 16:25, Politikë CNA
Foto - Basha, festë me alkool/ Relaks pas “fitoreve historike”
Lulzim Basha duke festuar me xhin

Lulzim Basha është parë duke festuar me alkool në shoqërinë e disa personave.

Fotot nga festa me xhin italian “Engine” janë publikuar në rrjetet sociale nga ish-deputeti Mylim Murrizi.

Me tone ironike, ai thotë se Basha po relaksohet pas “stresit” 10-vjeçar në opozitë dhe “fitoreve historike” e “sukseseve” të njëpasnjëshme.

Ish-deputeti përmend deputetët pranë Bashës dhe deklaron se Luli nuk do t’ja kishte dalë pa përkrahjen e këtyre “perëndimorëve”.

Foto - Basha, festë me alkool/ Relaks pas “fitoreve historike”

Pas gjithë atij “stresi” 10 vjeçar në “opozitë” por sidomos pas një fushate të “lodhshme” dhe një fitoreje “historike” në 22 korrik, një super “suksesi” më datë 2 shtator, e do robi një relaks.

Shyqyr që u “ngop” njëherë të paktën me 6-7 poste dhe u zhvesh nga bluza e Zelenskit, po në dreq e gjithë “lufta” që po bën për të mbrojtur Amerikën nga Gaz Bardhi.

Foto - Basha, festë me alkool/ Relaks pas “fitoreve historike”

Kurrë nuk do ja kishte “dalë” i vetëm në gjithë këtë betejë të pa imagjinuar, po të mos kishte në krah filo perëndimorët si Çollakun e pdr, Açkën dhe Oriolën e shqrcv, dhe disa ithtarë të thekur të Anglisë, Francës, Gjermanisë e sidomos të Italisë, që e kanë furnizuar me emigrantë si skafistë.

E gjithë beteja 2 vjeçare e Bashës do të kishte dështuar pa praninë e armikut më të egër kundra Kinës, Koresë, Kubës e Rusisë, dhe atij që ia ka bërë Putinit rrup-sup, Alibejës”, shkruan Murrizi./ CNA

Foto - Basha, festë me alkool/ Relaks pas “fitoreve historike”

Lajmet e fundit nga