LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ja ministrat e rinj të qeverisë Rama

4 Shtator 2023, 18:20, Politikë CNA

Ja ministrat e rinj të qeverisë Rama

Kryeministri Edi Rama, ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, ka bërë disa ndryshime në qeveri.

Rama ka shkarkuar disa ministra dhe ka emëruar ministrat e rinj. Gjithashtu, Rama ka lëvizur disa nga emrat aktualë në ministri të tjera.

Kryeministri ka larguar nga kabineti qeveritar Olta Xhaçkën, Frida Krifcën, Evis Kushin dhe Edona Bilalin, ndërsa ka rikthyer Anila Denajn, e cila më parë ka mbajtur postin e ministres së Financave.

Këto ndryshime ishin parlajmëruar më parë nga CNA dhe nga vetë kreu i qeverisë.

Emrat e ministrave të rinj:

Ministër i Financave - Ervin Mete 

Ministre e Arsimit - Ogerta Manastirliu

Ministër i Jashtëm - Igli Hasani

Ministre e Bujqësisë - Anila Denaj

Ministre e Shëndetësisë - Albana Koçiu

Ministre e Shtetit për Sipërmarrjen – Delina Ibrahimaj

Ministër i Shtetit për Pushtetin Vendor -  Arbian Mazniku./ CNA

Lajmet e fundit nga