LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KQZ regjistroi Bashën në zgjedhjet e Kukësit/ Berisha ankimon vendimin

5 Shtator 2023, 20:27, Politikë CNA
KQZ regjistroi Bashën në zgjedhjet e Kukësit/ Berisha ankimon
Ish-kryeministri Sali Berisha

KQZ rrëzoi kërkesën e Sali Berishës dhe regjistroi si subjekt PD-në e vulës, të drejtuar nga Lulzim Basha për zgjedhjet për kryetar bashkie në Kukës, që do të mbahen në 24 shtator.

Por PD-ja që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar këtë të martë vendimin në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve.

Berisha kërkon që KAS të çregjistrojë PD-në e Bashës nga zgjedhjet lokale të Kukësit.

Në kërkesë argumentohen arsyet se përse është ankimuar vendimi i KQZ-së./ CNA

KQZ regjistroi Bashën në zgjedhjet e Kukësit/ Berisha ankimon

KQZ regjistroi Bashën në zgjedhjet e Kukësit/ Berisha ankimon

Lajmet e fundit nga