LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngjela analizon Ramën/ Dy gjuhët e kryeministrit në Asamble

5 Shtator 2023, 18:11, Politikë CNA
Ngjela analizon Ramën/ Dy gjuhët e kryeministrit në Asamble
Avokati Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela analizoi gjuhën e kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e PS-së, ku mbajti një fjalim rreth një orë e 30 minuta.

Ngjela tha në një intervistë televizive se dy gjuhët e Ramës dje ishin drejtësia dhe zhvillimi.

Teksa u ndal te drejtësia, ai deklaroi se kreu i qeverisë ka arritur në konkluzionin se nuk ka kthim pas për strukturimin e drejtësisë, e cila sipas tij është në duart e ndërkombëtarëve.

Kjo ishte gjuha e drejtësisë por, dy duhet të jenë gjuhët e kryeministrit këto kohë. Drejtësia dhe zhvillimi. Drejtësinë na e kanë marrë të tjerët për ta strukturuar. Ai nuk e tha, por duhet ta thoshte. Atë e kanë marrë ndërkombëtarët dhe sidomos politika amerikane dhe e kanë deklaruar se do ta zgjidhin.

Fakti që Rama u përfshi së tepërmi në çështjen e drejtësisë atëherë ka arritur në konkluzionin që kjo çështje nuk ka kthim pas dhe unë do ta çoj deri në fund”, u shpreh ai./ CNA

Lajmet e fundit nga