LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj nga Rrogozhina: Berisha e Meta non grata origjinal, Shkëlqimi u regjistrua në listën e tyre

21 Korrik 2023, 20:13, Politikë CNA

Veliaj nga Rrogozhina: Berisha e Meta non grata origjinal, Shkëlqimi u

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vijuar dhe ditën e sotme fushatën për Rrogozhinën.

Ai ju ka kërkuar qytetarëve të Rrogozhinës që t’i japin fitoren Edison Memollës dhe Partisë Socialiste të dielën.

Nuk la pa sulmuar as Berishën e Metën për të cilën tha se janë non grata origjinal.

Ndërsa për kandidatin e koalicionit Bashkë Fitojmë, për Bashkinë e Rrogozhinës,  Shkëlqim Hoxha tha se është regjistruar në listën e non gratave.

“Saliu është non drata por është non grata original, Ilir Meta është non grata por është non grata original. Kurse ky shkon e regjistrohet te lista e tyre. Njëri që do të bëhet non grata me dëshirë, vetëm ky budallai është. Ky Qimi është si ato bixhozgjinjtë, nuk e kuptojnë që formula e bixhozit është të fitojë kazinoja, jo bixhozi. Di t'ju them këtë, fakti që shumë prej atyre që i thonë vetes demokrat janë bashkuar me ne unë jam i bindur që Rrogozhina do të na japë fitore masive.”, tha Veliaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga