LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët turpërojnë “supermenin” e Bashës

31 Korrik 2022, 09:43, Politikë CNA

“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët

Pasi iku me turp nga selia e PD-së, ish-kryetari Lulzim Basha, i cili vazhdon të mbajë peng faqen e kësaj force politike në rrjetet sociale, duket se “misionin” për shkatërrimin dhe përçarjen e PD-së, ia ka dorëzuar “supermenit” të tij.

Enkelejd Alibeaj, i cili mendon se është kryetar vetëm se e ka komanduar Gaz Bardhi, “supermeni” që Basha i dhuroi pesë detyra vijon të shërbejë si “patericë” e kryeministrit Edi Rama dhe mazhorancës socialiste.

Së fundi, Alibeaj ka zhvilluar një takim, të cilin e ka publikuar në faqen e PD-së që vazhdon të mbahet peng nga Basha & Co.

“Fjala e Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike | Enkelejd Alibeaj me qytetarë, grupe interesi dhe përfaqësues politikë në qarkun e Elbasanit, për të diskutuar qëndrimin tonë mbi Reformën Administrative-Territoriale”-shkruhet, bashkëngjitur videos së publikuar në rrjetet sociale.

Por, pas këtij postimi, demokratët i kanë treguar vendin “supermenit” të Lulzim Bashës.

Demokratët kanë shpërthyer në komente, duke e akuzuar se në takim ka socialistë, që sipas tyre ia ka mbledhur Taulant Balla.

Sa turp për këta njerëz që dëgjojnë këtë viktimë të marrur peng bashkë me Basheën me anëtaret e Partisë Socialiste po diskuton që ia ka mbledhur Taulant Balla. Turp, turp”-shkruan një qytetar.

Më tej, një tjetër shkruan “S’të pi ujë më fjala as sa Xan Gallatës që jetonte në Qytet Studenti duke pi ponç me dyfish ujë”.

Po ashtu një qytetar shkruan “Kryetari i bravave se kryetari i PD-së eshte Dr.Berisha. Zotëri vetëm dil në terren sa të duash e kopjoni Berishën po të doni dilni në votime e mateni burrnin sa ju vlen”.

Gjithashtu një qytetar shkruan “Dil dil e bëj ndonjë protestë të shohim a i mbledh dot 24 veta !!!”

Ndërsa një tjetër shkruan “O njerëz po turp nuk keni. O pika që s’ju bie. O të pafytyrë”./CNA.al

“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët“Taulant Balla i mbledh njerëzit e Alibeajt”/ Demokratët

 

Lajmet e fundit nga