LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U turpërua në 6 Mars/ Zhduket “supermeni” i selisë së bravave

9 Mars 2022, 09:04, Politikë CNA

Enkelejd Alibeaj mund të quhet edhe si ?supermeni? i selisë së bravave të Lulzim Bashës.

I braktisur nga demokratët dhe më i vetmuar se kurrë, kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha i ka dhënë të paktën pesë detyra ?supermenit? të tij Enkelejd Alibeaj.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,Në fillim Basha e emëroi nënkryetar të PD. Më pas i dha  drejtimin e degës së Partisë Demokratike në Vlorë.

Po ashtu, Alibeaj u komandua nga Basha, edhe në Fier.

Alibeaj drejton gjithashtu edhe grupin parlamentar të PD, një vendim ky i marrë nga Lulzim Basha.

Gjithashtu Alibeaj u vendos nga Basha edhe si kryetar për hetimin parlamentar të zgjedhjeve të 25 prillit.

Dhe së fundi Basha e zgjodhi Alibeajn edhe si drejtues politik të qarkut të Shkodrës.

Në zgjedhjet e pjesshme të 6 Marsit, partia e Lulzim Bashës humbi turpshëm. Nuk mori asnjë bashki dhe për më tepër u katandis forcë e tretë.

Një ?shuplakë? të fortë mori në Shkodër, ku drejtues politik ishte pikërisht ?supermeni? i Lulzim Bashës, Enkelejd Alibeaj.

Në Shkodër, është shpallur fitues kandidati i Shtëpisë së Lirisë, Bardh Spahia, i cili sipas KQZ ka marrë 18 809 vota ose 44.2%.

Ndërsa kandidati i Lulzim Bashës, Xhemal Bushati ka marrë 7024 vota ose 16.5 %, duke u renditur në vend të tretë, pas kandidates së PS, Majlinda Angoni e cila ka marrë 16 767 vota ose 39,4 % të votave.

Por, pas turpërimit në Shkodër, një ndër bastionet kryesore të së djathtes, Enkelejd Alibeaj është ?zhdukur?.

?Supermen? i Lulzim Bashës, nuk ka dalë në asnjë deklaratë mediatike, dhe nuk ka mbajtur asnjë qëndrim publik pas humbjes së turpshme në Shkodër./CNA.al

Bashës i mbarojnë njerëzit/ Pesë detyra Alibeajt

?Zëvëndësi? i Bashës sulmon Berishën/ Të refuzohen non-gratat

CNA.al zbulon zbritjen e alienëve në Shkodër/ ?Babalja? jep lajmin e madh!

Bardh Spahia fitoi Bashkinë Shkodër/ Këlliçi: U shpëtua pluralizmi politik, çfarë tregoi Shtëpia e Lirisë

20:05 Politikë

Luli nuk ikën!

Ata që shikojnë ëndrra se në PD po ndodh një uragan i madh d...

Lajmet e fundit nga