LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ku është fshehur Jorida Tabaku?

8 Mars 2022, 21:19, Politikë CNA

Mbrëmjen e djeshme, kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike Lulzim Basha mblodhi në selinë blu deputetë, për të diskutuar humbjen e rradhës, atë të 6 marsit, ku në të gjitha bashkitë ai doli i fundit.

Ndër të parët që ?shpërtheu? kundër Bashës dhe duke dhënë edhe dorëheqjen nga çdo funksion i PD ishte Agron Gjekmarkaj, i cilikërkoi edhe largimin e Lulit nga drejtimi i PD-së.

Por zërat për largimin e tij ishin të shumtë dje, u shtuan edhe sot. E vetmja që e mori në mbrojtje kryetarin e shkarkuar ishte Oriola Pampuri, e cila tha se nuk është vetëm përgjegjësia e Bashës për disfatën e madhe.

Jorida e lejeve të ndërtimit firmosur nga Veliaj po hesht.

Por pavarësisht gjithçkaje, apo çdo pazari, pyetja që lind natyrshëm është: Ku është fshehur Jorida Tabaku?

Kjo e fundit, nënkryetarja tjetër e shkarkuar në Kuvendin e 11 dhjetorit nga demokratët, që prej ditës së djeshme nuk ka mbajtur asnjë qëndrim, asnjë reagim.

Madje ajo nuk ka qenë as në mbledhjen që u mbajt dje në selinë blu.

Tabaku ka rënë në qetësi dhe nuk po flet prej dy ditësh. Ajo po pret të kthjellohet që të kandidojë për kryetare të PD, në rast se në këtë parti do të ketë garë./E.K-CNA.al

20:05 Politikë

Luli nuk ikën!

Ata që shikojnë ëndrra se në PD po ndodh një uragan i madh d...

Lajmet e fundit nga