LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha fle/ Alibeaj shikon “ëndrra”

26 Maj 2022, 14:27, Politikë CNA

Basha fle/ Alibeaj shikon “ëndrra”Ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha, ndër “bëmat dhe gjëmat” e karrierës së tij politike, ka edhe një detaj që ka rënë në sy. Dhe kjo është “dashuria” e tij e madhe për gjumin.

Por, ndërsa Lulzim Basha fle gjumë, duket se ëndrrat i shikon Enkelejd Alibeaj.

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, sot në një deklaratë për mediat, i pyetur nga gazetarët se në çfarë cilësie flet, ai tha “Në cilësinë e kreut të grupit parlamentar”.

Më tej, ai shtoi se “Më njohin apo jo unë jam kryetar i grupit parlamentar”.

Në fakt, Alibeaj, me sa duket vijon të ëndërrojë se është kryetar, mbase edhe për 6 detyrat që i dha Lulzim Basha, duke e bërë “supermen” të selisë së bravave.

Ndërsa i pyetur se cili do të jetë qëndrimi që do të mbajë, pas zgjedhjes së strukturave drejtuese të PD-së, nëse Berisha i vë përballë një tjetër emër si kryetar grupi, Alibeaj nuk dha një përgjigje të drejtpërdrejtë.

Kjo historia e njeh apo nuk e njeh është e kaluar.

PD-ja ka institucionet e veta, ka rregullat e veta, ka gjithçka që një partie i takon.

Lëvizje të tilla që krijojnë vetëm ndasira e përçarje nuk i bëjnë mirë askujt.

Liria duhet të jetë e para që të funksionojë”. -tha Alibeaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga