LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 7 korrikut/ Pas Dukës, një tjetër aleat i bashkohet tubimit

30 Qershor 2022, 13:09, Politikë CNA
Protesta e 7 korrikut/ Pas Dukës, një tjetër aleat i bashkohet
Berisha në protestë, foto ilustruese

Pas kreut të PAA-së, Agron Duka, edhe Partia Republikane do t'i bashkohet protestës së 7 korrikut.

Në një njoftim të bërë publik pak më parë republikanët shprehen se “i bën thirrje gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të saj për të protestuar për interesin e Shqipërisë dhe qytetarëve”.

“Partia Republikane ka qenë dhe do të jetë pjesë e çdo proteste kundër varfërisë dhe keqeverisjes.

Ajo u bën thirrje gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të saj për të protestuar për interesin e Shqipërisë dhe qytetarëve. Shqipëria Europiane është detyrimi dhe angazhimi ynë politik”, thuhet në njoftimin e PR-së./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga