LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Situata e kërkon të protestohet”/ Agron Duka i bashkohet Berishës

30 Qershor 2022, 11:36, Politikë CNA

“Situata e kërkon të protestohet”/ Agron Duka i bashkohet

Protestës së thirrur nga kryetari i PD-së, Sali Berisha, dhe Shoqëria Civile, në 7 korrik, do t’i bashkohet edhe kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka.

Në një deklaratë për mediat, Duka tha se PAA do të jetë në protestë, pasi situata e çmimeve e kërkon të protestohet.  

“Po, ne do të vmarrim pjesë, PAA, nuk kemi asnjë lloj rakordimi me zotin Berisha apo organizatorët e protestës, por mendojmë që për çështjet për të cilat bëhet protesta për çmimet e etj. Por sidomos për problemet që ka bujqësia sot mendoj që PAA duhet të jetë prezente në protestë dhe për të dhënë një mesazh për gjendjen e bujqësisë, sidomos për heqjen e TVSH për inputet bujqësore etj”, tha Duka.

Po ashtu në protestë do të jetë edhe aleati tjetër Nard Ndoka, por nuk dihet ende vendimi i të tjerëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga