LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U injorua nga Berisha/ Gazi i Lulit tenton të justifikohet

30 Qershor 2022, 11:08, Politikë CNA

U injorua nga Berisha/ Gazi i Lulit tenton të justifikohet

Pasi u injorua nga kryetari i PD-së, Sali Berisha, i cili e la jashtë grupeve të punës për protestën e 7 korrikut, deputeti Gazment Bardhi ka nisur justifikimet.

Në një dalje për mediat, Gazi i Lulit tha se nuk do të jetë krah 'non-grata'-ve, duke shigjetuar kështu liderin e PD-së.

I pyetur nëse do të marrë pjesë në protestë, Bardhi tha se “Gjithmonë ka arsye për të protestuar!”, ndërsa shtoi se do të jetë “Gjithmonë krah qytetarëve dhe jo 'non grata'-ve.”

Në fakt, duket se Bardhi thjeshtë kërkon të justifikohet, pasi Berisha nuk e përfshiu në grupet e punës, për protestën e 7 korrikut.

Gazi i Lulit, kërkon t’u hedhë hi syve demokratëve, duke u justifikuar me “non grata”, kur në fakt qytetarët e kanë treguar me votë se sa e duan dhe mbështesin./CNA.al

Lajmet e fundit nga