LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj, kundër protestës/ Këlliçi: Po i shërben Qeverisë

30 Qershor 2022, 11:48, Politikë CNA
Alibeaj, kundër protestës/ Këlliçi: Po i shërben
Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, gjatë një deklarate për mediat, ka reaguar mbi qëndrimin e deputetit Enkelejd Alibeaj, në lidhje me protestën e 7 korrikut.

Këlliçi u shpreh se thirrja e Alibeajt është absurde dhe se çdo shqiptar ka të drejtë të protestojë dhe se kushdo që tenton të mbysë zërin e qytetarëve është pro Ramës.

“Më vika keq nëse kjo ka ndodhur. Është absurde nëse kjo thirrje është bërë. Çdo shqiptar ka 1001 arsye për të dalë në protestë, kushdo që do të mbysë zërin e qytetarëve është në shërbim të qeverisë.

Alibeaj apo çdo deputet i zgjedhur nga 25 prilli jemi zgjedhur për të qenë opozitë përballë Ramës, jo me Ramën.

Është absurde që të shkojmë në drejtim të gabuar. Nuk ka fuqi, zero. Nuk e kam parë deklaratën, por më duket absurde”, tha Këlliçi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga