LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ndërprisni pushimet, ngrihuni në këmbë dhe shuani zjarret”/ Meta, thirrje urgjente qeverisë

7 Gusht 2022, 22:42, Politikë CNA
“Ndërprisni pushimet, ngrihuni në këmbë dhe shuani
Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar për situatën nga zjarret në Elbasan.

Ai u bën thirrje autoriteteve që të ndalin pushimet dhe të ndërhyjnë për të shuar flakët që kanë shkrumbuar disa hektarë ullishte në zonë.

“Kurora e gjelbër e Elbasanit, pasuri publike natyrore, vazhdon për orë të tëra të shkrumbohet nga zjarri, papërgjegjshmëria dhe indiferenca shtetërore. Megjithë alarmet e ngritura asnjë ndërhyrje efektive dhe asnjë masë. Ndërprisni pushimet, ngrihuni në këmbë dhe shuani zjarret!”, shkruan Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga