LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"McGonigal", Rama "zgjedh" përçarësit e PD-së për debat/ Refuzon Berishën

7 Shkurt 2023, 14:52, Politikë CNA

"McGonigal", Rama "zgjedh" përçarësit e

Në konferencën e kryetarëve, mazhoranca ka rrëzuar kërkesën e grupit të Berishës, për mocion debati me kryeministrin Edi Rama në Kuvend në lidhje me çështjen Mcgonigal,  duke pranuar vetëm kerkësen e grupit të përçarësve të PD-së.

Lajmi është bërë i ditur nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla

 "Për të ndjekur seancën për një çështje me dy kërkesa. Kam thëne se jemi të gatshëm për zhvillimin e një mocioni me debat dhe këtë gatishmëri e kemi shprehur edhe sot në konferencën e kryetarëve. Ka marrë vendimin për zhvillimin e një mocioni me debat. Sa i përket kohës se sa orë dhe kur do të zhvillohet ky debat le të jetë një diskutim. Konferenca e kryetarëve ka miratuar zhvillimin e mocionit me debat. Mocioni me debat do të zhvillohet. Mbetet të caktojmë sa i gjatë do të jetë debati, të jetë një prej 12 orësh", tha Balla.

Por, sa i përket kohës dhe sa orë dhe kur do të zhvillohet ky debat, sërish do të ketë një diskutim.

“Konferenca e kryetarëve ka miratuar zhvillimin e mocionit me debat. Mocioni me debat do të zhvillohet. Mbetet të caktojmë sa i gjatë do të jetë debati, të jetë një prej 12 orësh” u shpreh tha Balla./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga