LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“SHISH po shndërrohet në një seksion të PS-së”/ Berisha: Bendo, një Duçkë e Nezë në llojin e vet

6 Shkurt 2023, 21:49, Politikë CNA

“SHISH po shndërrohet në një seksion të

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha se kreu i ri i SHISH, Helidon Bendo po e kthen këtë institucion në një seksion të Partisë Socialiste.

Në intervistën e tij për gazetarin Çim Peka, ai e ka krahasuar kreun e SHISH Helidon Bendo, me Dorian Duçkën dhe Agron Nezën, emra të cilët përmenden në çështjen “McGoniga”

Rasti McGonigal, mesa duket dogji kreun e SHISH, Helidon Bendo. Shqipëria ka një prani të fuqishme amerikane, të gjithanshme, e fshehur apo jo, të gjitha format. Por që ky shef kryesor i kundëzbulimit të vijë në Shqipëri, i shoqëruar nga Agron Neza në takime private, kjo është shumë e çuditshme dhe të mos njoftojnë agjencitë e tyre.

U deshën 6 vite për ta vënë në pranga.

Drejtori i komanduar në SHISH është një Duçkë apo Nezë në llojin e vet. Ai ka si mision shndërrimin e SHISH në një seksion të PS-së. Para disa ditë ai ka pushuar me një të rënë të lapsit, 60 oficerë të shërbimit.

Me dhjetëra të tjerë për t’i larguar nga SHISH i ka emëruar në zona më të largëta të vendit. Rama pa zbaton porosinë për shndërrimin e SHISH në një seksion të PS, por mundet edhe në një institucion me lidhje që pat vendosur Ramiz Aliaj në 1990-91 me shërbimet në vendet armike, BIA-n serbe”, u shpreh Berisha./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga