LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi me shqiptarët në SHBA/ “Sytë e zemrën e kanë në Tiranë”

6 Shkurt 2023, 21:08, Politikë CNA
Këlliçi me shqiptarët në SHBA/ “Sytë e
Kandidati i PD-së për bashkinë e Tiranës, Bellind Këlliçi

Kandidati i PD-së për bashkinë e Tiranës, Bellind Këlliçi, ka zhvilluar një takim në Nju Xhersi të SHBA-së me shqiptarët.

Këlliçi shkruan në rrjetet sociale se shqiptarët e Amerikës mbajnë lidhje të fortë me vendlindjen, e se sytë e zemrën i kanë në Tiranë.

Belind Këlliçi shton më tej se edhe pse shteti shqiptar nuk ua mundëson votimin në distancë, kjo nuk e pengon atë që të shkojë e t’i dëgjojë meraqet dhe dëshirat që kanë për Tiranën.

“Shqiptarët e Amerikës kanë familjarë, të afërm, miq e shokë në Tiranë. Mbajnë lidhje të fortë me vendlindjen. Sytë i kanë nga Tirana, zemrën e kanë në Tiranë. Shteti shqiptar nuk ua mundëson të votojnë në distancë, por kjo nuk më pengon aspak të vij e t'i dëgjoj fill e për pe meraqet dhe dëshirat që kanë për Tiranën. Janë ish banorë të kryeqytetit që kanë lënë një Tiranë e sa herë të kthehen duan të shohin një tjetër qytet, ku qytetarët dëgjohen dhe respektohen,” shkruan Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga