LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha bën deklaratën e fortë/ Rama kontraktoi vrasës me pagesë për të ekzekutuar opozitën

6 Shkurt 2023, 21:14, Politikë CNA

Berisha bën deklaratën e fortë/ Rama kontraktoi vrasës me

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha hodhi akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama duke u shprehur se ai ka kontraktuar vrasës me pagesë për të ekzekutuar opozitën.

Në një intervistë për gazetarin Çim Peka, Berisha tha se Rama duhet të dënohet me minimumin rreth 30-40 vite burg për të gjitha akuzat që rëndojnë mbi të.

Në asnjë lloj rrethane, Edi Rama nuk shpëton. Po e ndjekin mediat në SHBA, por do ta ndjekë deri në fund opozita shqiptare. Një vend që do të kishte drejtësi, do të kishte kërkuar urgjentisht heqjen e imunitetit, për krimin e shëmtuar antikushtetues që ka paguar, kontraktuar vrasës me pagesë për të ekzekutuar opozitën.

Po të kishte drejtësi, do ta akuzonte atë për tradhti të lartë kombëtare, sepse i ka korruptuar vendit tonë strategjik, një ndër më të rëndësishmit në fushën e sigurisë dhe zbulimit. Një akt të tillë nuk e bëjnë kurrë miqtë ndaj njëri tjetrit, por shtetet armike.

Në Europë mund ta bënte, Rusia dhe Bjellorusia. Ajo që është sot qartë si kristali për amerikanët, SHBA dhe opinionin botëror, njeriun kryesor të kundërzbulimit të FBI. Të gjitha këto, e bëjnë Edi Ramën një person të sigurtë për të paktën minimumi 30-40 vite burg”, tha kryedemokrati./CNA.al

Lajmet e fundit nga