LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Vrasës Demokracie’/ Pak ditë para protestës, në kryeqytet shfaqen postera kundër dyshes Rama-McGonigal

5 Shkurt 2023, 09:13, Politikë CNA
‘Vrasës Demokracie’/ Pak ditë para protestës, në
Foto ilustruese

Skandali McGonigal vijon të mbetet një kryefjalë e ditëve të fundit, e ndërsa lidhur me këtë çështje dhe pas përfshirjes së emrit të kryeminsitrit Rama, opozita ka thirrur protestë kombëtare në 11 shkurt.

Teksa ka mbetur më pak se një javë nga protesta, duket se qytetarët e irrituar kanë filluar të vendosin pankarta kundër kryeministrit në zona të ndryshme të kryeqytetit.

Siç duket dhe nga fotot e mëposhtme, në pankartë është fytyra e kryeministrit Rama dhe ish-zyrtarit të FBI-së, McGonigal, shoqëruar me shkrimin “Vrasës Demokracie”.

PD akuzon kryeministrin se ka korruptuar me 225 mijë dollarë një ish-zyrtar të lartë të FBI, Charls McGonigal për të goditur Partinë Demokratike, arsye për të cilën kërkon dorëheqjen e Ramës./ CNA.al

‘Vrasës Demokracie’/ Pak ditë para protestës, në

‘Vrasës Demokracie’/ Pak ditë para protestës, në

‘Vrasës Demokracie’/ Pak ditë para protestës, në

‘Vrasës Demokracie’/ Pak ditë para protestës, në

Lajmet e fundit nga