LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “nuk i shqitet” Bashës/ I kërkon sërish llogari për paratë ruse

6 Shkurt 2023, 18:13, Politikë CNA
Berisha “nuk i shqitet” Bashës/ I kërkon sërish
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, gjatë takimit me kandidatët për kryetar bashkie, ka shënjestruar Lulzim Bashën lidhur me paratë rus dhe çështjen Muzin.

Berisha theksoi se McGonigal u porosit nga Rama për të hetuar për çështjen Muzin, e ndërsa Basha ende nuk ka dhënë llogari. Ai deklaroi se dhe sot Lulzim Basha nuk flet se ku i mori dhe kush ja dha.

Më tej, kreu i PD-së shtoi se etapa e dytë ishte goditja e atyre që mund të prishnin ujdinë e tyre për bashkëqeverisje PS-PD, e kjo për pushtetin e Edi Ramës.

“Edi Rama i hapi dosje për larje parash Lulzim Bashës sepse Muzin deklaroi se ka marrë 720 mijë dollarë nga Basha. I hapi dosjen, ia mbylli pastaj duke mos e çuar në gjykatë të lartë, duke i thënë se e ka në dorë dhe se minimumi do të dënohej me 6 vite burg. Kështu e futi në xhep”, theksoi Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga