LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komision Hetimor për ‘McGonigal’?/ PS shuan shpresat e opozitës

7 Shkurt 2023, 15:13, Politikë CNA

Komision Hetimor për ‘McGonigal’?/ PS shuan shpresat e

Kërkesa e opozitës për të ngritur një komision hetimor për çështjen e ish zyrtarit të FBI, Charles McGonigal, do të shqyrtohet pasi të ndryshohet ligji për Komisionet Hetimore.

Kështu është shprehur sot, kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla.

“Kemi diskutuar në konferencën e kryetarëve, që për pasojë të kërkesave të ardhura nga deputetë e opozitës parlamentare për ndryshimin e ligjit për komisionet hetimore, nevojën e implementimit të 6 vendimeve të Gjykatës Kushtetuese për këtë çështje kemi vendosur dhe më pas votuar në seancë me 23 janar një komision të posaçëm parlamentar për ndryshimin e ligjit. Ndaj po them se kërkesa nuk është marrë fare në shqyrtim por në respekt të kërkuesve kemi kërkuar që ky shqyrtimi i kërkesës të bëhet pasi të bëhen ndryshimet ligjore”, tha Balla./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga