LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çim Peka: Paratë ruse të Bashës i dha Rama

15 Shtator 2022, 18:32, Politikë CNA
Çim Peka: Paratë ruse të Bashës i dha Rama
Çim Peka dhe Lulzim Basha

Skandali i financimit rus të Partisë Demokratike, në vitin 2017, gjatë kohës që drejtohej nga Lulzim Basha, është bërë kryefjalë e mediave.

Disa nga mediat më të rëndësishme botërore si “BBC”, “AFP” dhe “Zëri i Amerikës”, raportuan se Lulzim Basha, gjatë kohës që drejtonte PD-në, kishte marrë një financim 500 mijë dollarë nga Putini, nga rusët.

Por sipas Çim Pekës, thotë se Lulzim Basha nuk ka marrë financime nga rusët, por nga kryeminsitri Edi Rama dhe i ka dërguar në SHBA për lobim me biznesmenë që kanë lidhje me rusët.

"Jo, Lulzim Basha nuk ka marre financime ruse!

Basha ka marre financime nga Rama dhe i ka derguar ne SHBA per lobim me biznesmen qe kane lidhje me ruse. Me kete eshte shantazhuar nga 2017 prej Rames, Lu e Kim.

Po, Edi Rama sponsorizon lideret pro rus ne Ballkan. Shikoni qendrimet dhe afrimitetin e tij me Vucic.

Pyetje:

Vucic i Rames apo biznesmeni transportues i Bashes eshte me afer Putin?

Ps: Ka vetem nje parti sllave dhe pro ruse ne kete vend. 

Ajo eshte ish Partia Komuniste, me vone Partia e Punes, sot Partia Socialiste. Kaq", shkruan gazetari./CNA.al

Lajmet e fundit nga