LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto pikante/ Çfarë nuk u pa sot nga Parlamenti, Leskaj ‘shkrin së qeshuri’ ministret

15 Shtator 2022, 18:09, Politikë CNA
Foto pikante/ Çfarë nuk u pa sot nga Parlamenti, Leskaj
Bujar Leskaj duke folur me ministret

Disa momente pikante që nuk janë kapur nga syri i çdokujt, janë shkrepur gjatë seancës së sotme parlamentare.

Pasi u ngrit në foltore, deputeti i Partisë Demokratike, Bujar Leskaj, është afruar drejt ministreve dhe batuta i ka bërë të gjithë “të shkrihen” gazit.

Nuk dihet se çfarë u ka thënë Leskaj ministreve të kabinetit të kryeministrit Edi Rama, por vihet re që të gjithë janë duke qeshur.

Një tjetër situatë ka qenë ajo e përballjes së kreut të PD-së, Sali Berisha, me kreun e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Në momentin kur Berisha dhe Balla janë shkëmbyer për të marrë fjalën në foltore, ata kanë bërë replika me njëri-tjetrin.

Nga ana tjetër, Flamur Noka dhe Albana Vokshi janë munduar që të zbusin situatën duke qetësuar Taulant Ballën.

Gjithashtu, moment pikant është edhe shfletimi i lajmeve për 4 iranianët që sulmuan Shqipërinë nga ana e Berishës, teksa në Kuvend po vijonin diskutimet.

Por këto nuk janë të vetmet momente të kapura nga kamerat. Disa të tilla po i sjellim më poshtë me anë të një galerie./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga