LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gaz Bardhi: Luli s’do të firmosë

9 Mars 2023, 14:34, Politikë CNA
Gaz Bardhi: Luli s’do të firmosë
Foto ilustruese

Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar pas vendimit të KQZ-së, e cila i dha afat 48 orë grupit të Lulzim Bashës për të plotësuar dokumentacionin, i cili sipas kreut të KQZ-së, Ilirjan Celibashi, është i paplotë.

Bardhi përmes një postimi në "Twitter" është shprehur se nuk do të ketë asnjë plotësim dokumentacioni, duke kundërshtuar vendimin e KQZ-së dhe duke e quajtur formalizim të një vullneti politik ekstraligjor.

“PD ka dorëzuar dokumentacionin e plotë ligjor për regjistrim. Deklaratat e sotme politike të KQZ nuk kanë asnjë lidhje me ligjin, por janë formalizim i një vullneti politik ekstraligjor. Nuk do të ketë asnjë plotësim dokumentacioni sa kohë ai është dorëzuar i plotë”, ka shkruar Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga