LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA sjell të dhënat e fundit nga procesi në Kukës/ Edhe 12 kuti votimi të panumëruara

25 Shtator 2023, 10:36, Politikë CNA
CNA sjell të dhënat e fundit nga procesi në Kukës/ Edhe 12
Foto ilustruese

CNA ka sjellë të dhënat e fundit nga procesi i numërimit të votave në Kukës.

Mësohet se janë numëruar 62 kuti votimi, ku i pari në garë qëndron ende kandidati i PS-së, Albert Halilaj me një rezultat prej 10835 votash.

Kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë", Emri Vata, vijon të jetë në disavantazh me 6250 vota.

Pra deri më tani kur janë numëruar 62 kuti nga 74 kuti në total, Albert Halilaj ka marrë 63.42% të votave, ndërsa Emri Vata ka marrë 36.58% të votave.

Kanë mbetur dhe 12 kuti për tu numëruar.

Për rezultatet direkt kliko këtu:

https://iemis.kqz.gov.al/results2023_kukes/

CNA TV mund ta ndiqni live ketu:

https://www.cna.al/live

Lajmet e fundit nga