LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Boçi "çjerr" propagandën e Ramës/ Tregon me foto gjendjen e shkollës që reklamoi kryeministri

7 Shkurt 2023, 18:35, Politikë CNA
Boçi "çjerr" propagandën e Ramës/ Tregon me
Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi

Deputeti dhe kandidati i PD-së në zgjedhjet vendore, Luçiano Boçi, më anë të një reagimi në rrjetet sociale, ka reaguar për situatën arsimore në Elbasan.

Boçi ka “shënjestruar” edhe kryeministrin Rama, ku shkruan se herën tjetër kur të vijë në Elbasan, futeni brenda e tregojini si e ka katandisur arsimin.

Deputeti njofton se ka marrë dhjetra denoncime nga prindërit për shkollat në Elbasan, lidhur me higjenën, lagështirën dhe acarin.

Boçi "çjerr" propagandën e Ramës/ Tregon me

Luçiano Boçi ka publikuar edhe një foto të tualeteve të një prej shkollave elitë në Elbasan, "Naim Frashëri", të cilën e quan dramatike.

“Herën tjetër kur të vijë në Elbasan, futeni brenda tregojini se si e ka katandisur arsimin! Kam marrë këto ditë dhjetra denoncime dhe shqetësime nga prindërit në të gjithë shkollat e Elbasanit! Mungesa e higjenës, lagështira dhe acari po i tmerrojnë fëmijët dhe po i pengojnë të shkojnë në shkollë. Shihni pamjet dramatike të tualeteve në një prej shkollave elitë në Elbasan, "Naim Frashëri". Është e paimagjinueshme se si mund të lihen në gjendje të tillë, jashtë çdo kushti higjeno-sanitar. Ku është Bashkia? Ku është Ministria e Arsimit? 16 vjet janë shumë, për të pritur nga këta të punojnë!”, shkruan ai.

Boçi "çjerr" propagandën e Ramës/ Tregon me

Boçi "çjerr" propagandën e Ramës/ Tregon me

Lajmet e fundit nga