LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha paralajmëron Ballën / ‘Do bëj 6 padi për ty, do shpallesh në kërkim si Gentian Sharra’

30 Qershor 2022, 16:36, Politikë CNA
Berisha paralajmëron Ballën / ‘Do bëj 6 padi për ty,
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka paralajëmruar nga foltorja e parlamentit se do të bëjë 6 padi ndaj kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Deklarata vjen pas akuzave të Ballës ndaj Berishës, duke thënë se është një grabitës pronash.

“Ky Gentian Sharra aty (nënkupton Taulant Ballën) ka deklarauar se Sali Berisha ka tokë në Tiranë, Dhërmi dhe në Lalëz. Do të ketë 6 padi. 3 civile dhe 3 penale. Do të dalë edhe ai në kërkim si Gentian Sharra i tij”, tha Berisha./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga