LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha dhe të tijtë s’po shkojnë dot në bazë”/ Vokshi: Koha e tyre ka ikur

12 Korrik 2022, 20:37, Politikë CNA

“Basha dhe të tijtë s’po shkojnë dot në

Deputetja Albana Vokshi, e ftuar në emisionin "Debat" në "A2CNN", ka komentuar faktin se shumë deputetë që nuk janë përkrahës të Sali Berishës, u bënë pjesë e protestës.

Ndër të tjera ka theksuar se ka deputetë që nuk po arrijnë dot të shkojnë në bazë, ku përmendi Lulzim Bashën dhe grupin e tij.

Sipas Vokshit, koha e Bashës ka ikur si për të dhe për ata që ndjekin axhendën e tij.

Protesta nuk kishte në fokus deputetët, por qytetarët. U krijua që qytetarët të dilnin dhe të protestonin për hallet e tyre. Nëse nuk flasim, nëse nuk protestojmë nuk dëgjohet zëri i tyre. Pashë shumë kolegë të mitë që edhe pse nuk janë pjesë e rithemelimit u bënë pjesë e protestës.

Ka disa që nuk po shkojnë dot në bazë. Lulzim Basha, a ka shkuar a e ke parë. Koha e Lulzim Bashës ka ikur tashmë apo atyre që i rrinë axhendës së tij”, tha Vokshi./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga