LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi ndryshon mendje/ “Bashkimi me Berishën, hap pozitiv”

6 Shtator 2023, 14:36, Politikë CNA

Bardhi ndryshon mendje/ “Bashkimi me Berishën, hap pozitiv”

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, është shprehur se bashkimi me grupin e Sali Berishës ishte një hap pozitiv dhe është e vetmja rrugë që duhet të provohet, pasi konflikti nuk do ta çojë askund PD-në.

“Është një hap pozitiv, e vetmja rrugë që duhet të provohet”, ka thënë ai.

Më tej ka komentuar dhe veprimin e Lulzim Bashës i cili është vetëzgjedhur si kryetar dhe kreu i grupit të PD-së.

Gjatë një interviste, Bardhi theksoi se nëse kryeministri Edi Rama vendos për kreun e grupit të PD-së, ka marrë fund parlamentarizmi.

Është një hap pozitiv, e vetmja rrugë që duhet të provohet.

Nëse Rama vendos kreun e gurpit të PD ka marrë fund parlamentarazimi.

Është mbledhja e deputetëve që cakton apo jo kreun e grupit”, tha Bardhi.

Kujtojmë se më herët, kur Bardhi ishte në krahun e Bashës, është shprehur se Berisha i përket së kaluarës së PD-së.

Sulmet e grupit të Bashës ndaj grupit të Berishës ishin të shumta, të cilët e etiketonin si “non grata”./ CNA

Lajmet e fundit nga