LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emërimet e reja në qeveri/ Meta: Hiq Lenën, vër Prenën

6 Shtator 2023, 12:12, Politikë CNA

Emërimet e reja në qeveri/ Meta: Hiq Lenën, vër Prenën

“Hiq Lenën dhe vër Prenën”. Kështu i ka ironizuar kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, emërimet e reja në kabinetin e qeverisë.

Sipas Metës, kjo situatë do të shkojë gjithnjë e më rëndë. Në një prononcim për mediat, Meta tha se në themelet e saj, qeveria bazohet nga arroganca, shpifjet dhe korrupsioni skizofrenik.

“Hiq Lenën e vër Prenën. Do të shkojë gjithnjë e më rëndë. Në themelet e saj bazohet në arrogancë, shpifje dhe korrupsion skizofrenik”, tha Meta.

Lajmet e fundit nga