LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat për shantazh dhe shitblerje të votës/ Kandidati i PS-së i kundërpërgjigjet Dules

14 Maj 2023, 14:41, Politikë CNA
Akuzat për shantazh dhe shitblerje të votës/ Kandidati i
Jorgo Goro

Kandidati i Partisë Socialiste për Himarën, Jorgo Goro, ka replikuar ndaj kryetarit të PBDNJ-së, Vangjel Dule, pas akuzave të forta të këtij të fundit se Goro dhe familjarët e tij shantazhojnë dhe blejnë votat.

Goro ka kërkuar nga Dule të faktojë pretendimet e tij dhe të drejtohet me emra të përveçëm, jo thjeshtë retorikë për fushatë.

Ai ka hedhur poshtë akuzat e Dules dhe është shprehur se procesi zgjedhor në Himarë po ecën siç duhet.

Vota duhet të jetë për ata që mendojnë, pa asnjë hezitim. I ftoj të gjithë qytetarët që nuk kanë votuar të shprehin vullnetin e tyre të lirë.

Nuk ka një gjë të tillë. Vangjel Dule duhet të na i thotë me fakte se ku dhe kë kanë kërcënuar apo intimiduar për të votuar për këdo. Në qendrat e votimit ka qetësi dhe njerëzit po votojnë për të shprehur vullnetin e tyre”, u shpreh Goro./ CNA.al

Lajmet e fundit nga