LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO- Boja në gishtin e votuesve fshihet lehtësisht/ Erla Mëhilli: Ky është një skandal

14 Maj 2023, 11:57, Politikë CNA

VIDEO- Boja në gishtin e votuesve fshihet lehtësisht/ Erla

Gazetarja Erla Mëhilli ka publikuar një video ku tregon se pasi ka votuar, shenja tradicionale që shënohet në gishtin e madh fshihet lehtësisht.

Gazetarja e cilëson këtë si një skandal, pasi demonstron se boja fshihet shumë thjesht.

Në fakt shenja me bojë në gisht pasi voton është një rutinë e vjetër që nuk vlen pasi tashmë qytetarët kur paraqiten të votojnë vendosin gjurmët e gishtave dhe identifikimi bëhet në mënyrë elektronike.

Kështu ky proces bëhet i panevojshëm në zgjedhje, pasi identifikimi bëhet në mënyrë elektronike./ CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga