LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në prag të sezonit të parë/ Zbulohen detaje të reja nga "Big Brother VIP Kosova"

19 Shtator 2022, 12:04, Lifestyle CNA

Në prag të sezonit të parë/ Zbulohen detaje të reja nga

Formati më i dashur për shqiptarët, "Big Brother", së shpejti do të nisë edhe në Kosovë në versionin VIP. Prezantuesit do të jenë Jonida Vokshi dhe Alaudin Hamiti. 

Pak ditë më parë dy moderatorët, përmes një videoje ndanë disa detaje lidhur me formatin, ku treguan se "Big Brother Kosova" nis në muajin tetor. 

Sakaq, ka qenë edhe Liberta Spahiu, së cilës i është besuar detyra e drejtoreshës së kastit, e cila së fundmi ka zbuluar disa detaje të tjera lidhur me programin. 

Formati i mirënjohur në mbarë botën, “Big Brother”, këtë vit do të zhvillohet edhe në Kosovë për herë të parë, në versionin Vip.

E pyetur për emra konkretë, moderatoja refuzoi të zbulonte me tepër duke treguar vetëm që bëhet fjalë për emra të mëdhenj të showbizit tonë.

“Shumë kisha pasur dëshirë të zbuloja nja dy-tre emra për fillim, po e kam nënshkruar aty që nuk flas, kështu që kam me e mbajt deri në fund që nuk mundem me tregu ndonjë emër pavarësisht njerëzve që janë shumë të interesuar. Kasti është i shumëllojshëm. Ka fytyra publike të ndryshme, fillimisht kanë me u fut 14 personazhe në fazën e parë dhe pastaj kanë me qenë një numër tjetër i konsiderueshëm i personazheve që kanë për të hyrë në varësi kush eliminohet në vazhdim. Gjithsej kanë me qenë 20-22 personazhe që do të futen në shtëpi. Ka emra 'big' dhe mua akoma pa ja nisur po më pëlqen shumë,”-u shpreh Liberta.

Deri tani dimë se çmimi i "Big Brother Kosova" do të jetë 200 mijë euro si dhe do të ketë dy moderatorë. Lajmi u bë publik disa ditë më parë, por si e mori Jonida ftesën për të qenë pjesë e formatit të njohur.

“Po pija kafe me mamin, kur më shkruan Liberta në 'Instagram' dhe më kërkon numrin e telefonit. Mendova më do për te programi i vet, ndërkohë që isha në këto mendimet e mia që unë edhe nuk këndoj. Brenda një ore e pak më shkruan Adriatik Kelmendi, drejtori i 'Klan Kosovës', për të pasur një telefonatë. Aty i thashë mamit drejtori i 'Klan Kosovës' do të flasë me mua. Thjesht isha në dilemë çfarë do të më thoshte. E marr menjëherë në telefon dhe më propozon moderimin e 'Big Brother Vip Kosovës'. Aty filloj zemra dhe u nisa për Prishtinë. Ishte një ndër lajmet më të bukura që kam marrë,”-tregoi Jonida për "Prive"./CNA.al

Lajmet e fundit nga