LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Familjes sime iu bë magji”/ Balerini rrëfen historinë e frikshme: Pas dollapit gjetëm…

18 Shtator 2022, 13:19, Lifestyle CNA
“Familjes sime iu bë magji”/ Balerini rrëfen
Foto ilustruese

Sot në rubrikën "Në trotuar", po trajtohet tema e magjisë. Të ftuarit kanë dhënë mendimin e tyre rreth kësaj teme ku disa prej tyre besojnë se magjia ekziston dhe disa të tjerë jo.

Balerini dhe koreografi, Graciano Tagani, tregoi një histori të jetës së tij dhe familjes së tij, të cilët ishin prekur nga magjia.

Balerini rrëfen se ishte një periudhë kohe që familja e tij kishte probleme në shtëpi dhe një ditë vendosën që të merrnin një hoxhë, për të prishur magjinë.

Si fillim tha që familjarët e kundërshtuan por me insistim e morën. Ai u afrua në dhomën e gjumit te dollapi dhe tha që magjia gjendej aty. Duke kërkuar Graciano tregoi se u gjetën në një vend pas dollapit të fshehur, thonjë, akrep, fije floku, kripë e zezë dhe një shënim që thoshte se babai i tij duhet të bënte tri aksidente.

Në fund balerini, u shpreh se e falënderon personin që e zgjidhi magjinë dhe nuk do ta harrojë kurrë këtë moment të frikshëm në jetën e tij.

"Vendosëm të marrim një hoxhë. Ky komunikon se keni magji në shtëpi. Nëna filloi të kundërshtonte, ndërkohë që insistuam dhe e morëm. Ky tha që magjia është te dhoma e gjumit dhe nuk e harroj kurrë këtë moment. Dhe tha hapni dollapin. Aty gjetëm këmbë akrepi, thonj, flokë, kripë të zezë dhe një shkrim që shkruante që im atë të bënte tri aksidente dhe unë e falënderoj atë personin që na zgjidhi magjinë", tha Graciano./ CNA.al

Lajmet e fundit nga