LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse Gridën mund ta quajmë "grifshë provokuese"/ Look-et e saj ndër vite tregojnë gjithçka

17 Shtator 2022, 14:36, Lifestyle CNA

Pse Gridën mund ta quajmë "grifshë provokuese"/ Look-et

Grida Duma është një ndër figurat më të spikatura të politikës shqiptare, me gabimet dhe pa gabimet e veta. Ajo gjithmonë ka arritur të jetë në qendër të vëmendjes dhe pavarësisht zhvillimeve politike, ajo gjithmonë ka mbijetuar.

Gjithsesi ky nuk është një artikull për jetën e saj poltike, por lidhur me paraqitjen e saj të jashtme. Grida gjithomë është dalluar për paraqitjen e saj të jashtme, përherë e bukur dhe deri në kufijtë e provokatives.

Pse provokative? Shumë e thjeshtë, ajo bie gjithmonë në sy për grimin e rënduar dhe për një kurim të përkryer në fytyrën e saj gjë që e bën të ngjajë si një "grifshë e bukur" me sy vezullues, edhe pse me veshjen nuk e ka “tepruar” asnjëherë.

Pse Gridën mund ta quajmë "grifshë provokuese"/ Look-et

Po ashtu ajo që bie më shumë në sy është stilimi i flokëve, që shpesh e bën të ngjajnë më shumë me një vajzë showbizzi se sa me një politikane, por absolutisht gjithmonë e bukur.

Ndonëse në Shqipëri kjo ngjan diçka jo fort e zakontë, pasi jemi në një vend ku nëse kurohesh shumë nuk jep impact shumë serioz tek njerëzit, Grida me shumë mençuri ka arritur ta menaxhojë këtë.

Pse Gridën mund ta quajmë "grifshë provokuese"/ Look-et

Gjithsesi le të rikthehemi tek floket, që siç e shihni edhe në foto e mëposhtme, kanë ndryshuar ngjyra, nuance, prerje dhe stilime pa fund.

Nga bjonde, në brune, nga flokët me onde, tek flokët e drejta dhe me baluke, ky është katalogu i look-eve të Gridës.

Pse Gridën mund ta quajmë "grifshë provokuese"/ Look-et

Pse Gridën mund ta quajmë "grifshë provokuese"/ Look-et

Po përse gjithë këto ndryshime? Mos vallë kjo tregon diçka lidhur me karakterin e deputetes?

Pse Gridën mund ta quajmë "grifshë provokuese"/ Look-et

Zakonisht gratë bëjnë ndryshime në look-un e tyre kur kanë valë ndryshimesh në jetën e tyre. Mbase pas një ndarjeje, apo pas një etape të re në jetë etj. Ngjashëm besoj iu kujtohet edhe kur Grida u rikthyer me një look totalisht të ndryshuar pas humbjes së Bashës për të dytën herë./CNA.al

Lajmet e fundit nga