LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nën petkun e ikonës Marilyn Monroe/ Aktorja rrëfen emocionet: Të gjithë filluan të qanin

18 Shtator 2022, 17:00, Lifestyle CNA
Nën petkun e ikonës Marilyn Monroe/ Aktorja rrëfen emocionet:
Marilyn Monroe, aktore

Aktorja kubaneze, Ana de Armas, ka rrëfyer se si e ka parë veten e saj dhe emocionet që ka përjetuar teksa ka luajtur rolin e Mailyn Monroe në filmin "Blonde".

Gjatë një interviste për "Sunday Today", ka treguar për herën e parë që u pa në pasqyrë pasi u vendos nën petkun e aktores ikonë, Monroe.

Të gjithë në dhomë filluan të qanin. Unë mund t’ju them se ishte shumë emocionuese. U bë realitet, e imagjinoni dot”, u shpreh Ana.

Më tej ajo tregoi se për të arritur imazhin perfekt të Monroe, kishte provuar me qindra veshje dhe kishte provuar të stilonte qindra modele flokësh për të realizuar imazhin e plotë të Marilyn Monroe.

Nën petkun e ikonës Marilyn Monroe/ Aktorja rrëfen emocionet:

“Kisha provuar mijëra veshje në gardërobë, kam bërë mbi njëqind ndryshime në gardërobë në film, dhe më pas provova modele flokësh dhe make-up, por kurrë së bashku. Pra, ajo ditë ishte disi si... u duk sikur ajo ishte rikthyer. Nuk e di… emocionohem kur e mendoj”, tha aktorja.

Gjithashtu Ana tregoi se zbuloi një lloj lidhjeje të veçantë me ikonën, teksa studionte dhe lexonte rreth jetës së saj.

Nën petkun e ikonës Marilyn Monroe/ Aktorja rrëfen emocionet:

“Blonde”, filmi që do të jepet së shpejti, bazohet në jetën e yllit ikonë, duke e përshkruar karrierën e saj përmes origjinës së saj modeste si Norma Jeane Mortenson deri te aktorja superstare e njohur si Marilyn Monroe./ CNA.al

Nën petkun e ikonës Marilyn Monroe/ Aktorja rrëfen emocionet:

Lajmet e fundit nga