LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jetmiri kërkon të largohet nga “Big Brother”, përplaset me Arbër Hajdarin

16 Prill 2024, 22:21, Lifestyle CNA

Jetmiri kërkon të largohet nga “Big Brother”,

Ditën e djeshme Jetmiri ka deklaruar se do të largohet nga shtëpia e Big Brother Vip dhe kjo për shkak të kërcënimit që Egla supozohet që i ka bërë atij, duke i thënë se do t’i “shkul dhëmbët”.

Lidhur me këtë situatë, Egla është shprehur se Jetmiri e ka provokuar disa herë. Nga ana tjetër, Jetmiri është shprehur se Egla i ka kaluar të gjitha limitet me ofendimet e saj.

Ndërkohë që është komentuar në studio nga opinionistët për sjelljet e tij kanë qenë gjithashtu ngacmuese. Për shkak të këtyre reagimeve, Jetmiri ka kërkuar që të dalë nga shtëpia.

“Meqë qenka kështu, a mund te dalë tani nga dera e kuqe?”, ka pyetur Jetmiri.

Arbër Hajdari: Unë bie totalisht dakord me Jetmirin kur ka thënë që nuk është program edukativ. Edhe sezonin e kaluar unë drejtoja kritikat e mia, ai thoshte që Enver Hoxha ka vdekur. Po jam darkord që ky është një reality-shoë, ku çdo banor aty ka të drejtën e fjalës dhe është publiku që i gjykon me vota.

Nëse ka një revoltë brenda shtëpisë, atëherë më jepni kohë deri të shtunën t’u them të gjithë banorëve se çfarë ofendimesh kanë bërë. Të gjithë kanë kohë t’i tregojnë publikut kush janë, çfarë përfaqësojnë.

Ka një mugesë koherence të Jetmirit që dikur thoshte nuk është program edukativ dhe tani thotë që e shohin dhe fëmijët. Jetmir ke kohën dhe mundësinë që të tregosh se personi përballë teje nuk është korrekt. Nga kjo studio, sa herë që ka pasur diçka që nuk është në rregull, ka marrë kritika dhe këshilla.

Jetmiri: Dua të them që vërtet nuk jetojmë në komunizëm dhe jemi të lirë, por liria ka limitet e saj. Në momentin që ajo shkelet në mënyrë të herëpashershme, nuk do të thotë që unë e kam saktë dhe Egla gabim, por më është dashur të bëj cirk që të tregoj këtë. Më është dashur të bullizoj, të ofendoj. A mund të dal nga dera e kuqe?

Pas kësaj situate, Ledioni i ka kërkuar Jetmirit të shkojë në dhomën e rrëfimit, ku i ka kujtuar se ai ka hyrë brenda shtëpisë për të dhënë një model të mirë dhe jo ai që ishte prezantuar derimë tani./ CNA

 

Lajmet e fundit nga