LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhurata marramendëse që Roberto Cavalli i la bashkëshortes 45 vite më të re

13 Prill 2024, 17:45, Lifestyle CNA

Dhurata marramendëse që Roberto Cavalli i la bashkëshortes 45

Ditën e djeshme u shua në moshën 83-vjeçare, duke lënë pas bashkëshorten e tij 45 vjet më re, modelen suedeze dhe miss-in Sandra Nilsson.

Në media raportohet se një nga pasuritë që ai i la bashkëshortes ishte një ishull privat. Këtë ishull ai ia bleu Sandrës në vitin 2015

Ishulli privat ndodhet në Suedi, në brigjet e Strangnas, rreth 50 milje në lindje të Stokholmit.

Dhurata marramendëse që Roberto Cavalli i la bashkëshortes 45

Në ishull ndodhet një vile luksoze me katër dhoma gjumi, një shtëpizë gjuetie, një pishinë dhe mbetjet e një fortese kodre vikinge, si dhe një fushë golfi.

Ishullin prej 81,5 hektarësh ai e bleu për 2.5 milionë euro.

Dhurata marramendëse që Roberto Cavalli i la bashkëshortes 45

Çifti kanë bashkë qenë bashkë që nga viti 2014, ndërsa vitin e kaluar u bënë prindër të një djali, të cilin e pagëzuan me emrin Giorgio, me emrin e babait të Cavallit.

Për shkak të diferencë në moshë, shumë nuk besuan në lidhjen e tyre, por dashuria e tyre mbijetoi.

Dizenjuesi me famë botërore njihet për jetën e tij të trazuar të dashurisë. Ai është martuar dy herë para se të njihte Sandrën dhe ka pesë fëmijë me ish-bashkëshortet. Ndërkohë, me Sandrën, që është edhe gruaja e tretë ka një djalë./ CNA

Lajmet e fundit nga