LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A është e lodhur nga fama?/ Bora rrëfen problemet me ankthin

12 Nëntor 2022, 18:52, Lifestyle CNA

A është e lodhur nga fama?/ Bora rrëfen problemet me ankthin

Bora Zemani padyshim ka qenë një ndër personazhet më të ndjekur dhe më të komentuar të këtij viti.

Një numër i madh fansash kanë ndjekur hap pas hapi çdo lëvizje të saj, duke “minuar” disi privatësinë e saj, e kjo veçanërisht për raportin e saj me Donald Veshajn.

Së fundmi Bora gjatë një bashkëbisedimi me ndjekësit e saj është pyetur:

 “A është e vështirë të jesh në qendër të vëmendjes?”

“Nga jashtë duket shumë bukur sepse në profesionin tim të qenit në qendër të vëmendjes është shumë e rëndësishme! Por ka shumë presion! Ka fjalë pas çdo veprimi ose mosveprimi. Komentohet gjithçka, çdo gjë shihet me lupë dhe një lapsus quhet gafë. Kam kaluar periudha të vështira ku çdo mëngjes zgjohesha me ankth “çfarë ka ndodhur sot”. Po bëhen gati 3 vite me këtë vëmendje që është rritur gjithmonë e më shumë dhe të paktën kam mësuar ta menaxhoj që mos të ndikojë aq keq te unë. Ka momente që mërzitem por e detyroj veten t’i përgjigjem dy pyetjevve: “Çfarë qëllimi ka kjo që kanë thënë?” dhe “Kush e ka thënë”- është përgjigjur Bora.

 “A lodhesh me gjithë këto angazhime që ke dhe sa e lumtur je?”- e ka pyetur një ndjekës tjetër.

Lodhje patjetër që ka sepse brenda 24h duhet të merresh me 200 punë që nuk kanë fare lidhje me njëra-tjetrën. Por nuk do hiqja dorë nga asnjëra sepse kam ato angazhime që dua të kem dhe kjo më sjell lumturi”– u përgjigj moderatorja./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga