LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Publikoi video duke ngrënë lakuriqë nate/ Policia arreston "Youtube"-ren

11 Nëntor 2022, 13:44, Lifestyle CNA

Publikoi video duke ngrënë lakuriqë nate/ Policia arreston

Një "Youtuber"-e në Tajlandë ka përfunduar në prangat e policisë, pasi ajo kishte publikuar një video në kanalin e saj ku shfaqej duke ngrënë lakuriqë nate.

Fillimisht u tha se ajo mund të përballej me disa akuza sa i takon mënyrës se si ka zgjedhur të marrë klikime në "YouTube". 

Gruaja, Phonchanok Srisunaklua, ngarkoi klipin të hënën, duke ngrënë një tas të mbushur me lëng mishi, domate dhe shumë lakuriq nate të ngordhur! 

Ajo po tregonte se sa vakt i shijshëm ishte. Srisunaklua i këputi krahët lakuriqit të natës përpara se të përtypte mishin e tij.

Seksioni i komenteve të saj ishte i mbushur me shikues të tronditur dhe të neveritur. Një nga komentuesit i kujtoi origjinën e supozuar të koronavirusit ... 

"Nëse do të vdesësh, vdis vetëm. Askush s'do t'ju fajësojë, por do të jeni të mallkuar nëse filloni një pandemi."- shkruante një ndjekës.

Klipi është fshirë nga faqja e Srisunaklua, por autoritetet në Tajlandë thuhet se e arrestuan atë për posedim të kufomave të mbrojtura të kafshëve të egra dhe për shkelje të Aktit të Krimeve të Kompjuterike të vitit 2007 duke ngarkuar klipin. 

Nëse shpallet fajtore, ajo përballet me 5 vjet burg. Pasi fshiu videon tronditëse, ajo publikoi një tjetër video ku kërkonte falje.  

Dr. Patarapol Maneeorn, një veteriner i kafshëve të egra në Tajlandë, shprehu shqetësim serioz për rreziqet e shumta shëndetësore të përfshira, më së shumti faktin që lakuriqët mbajnë tonelata patogjene, duke shtuar: "Nuk ka asnjë provë që temperatura e ujit të nxehtë do të vrasë në të vërtetë mikrobet."/CNA.al

Lajmet e fundit nga