LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në formën e një topi futbolli/ Arkitektja zbulon si do të transformohen disa nga stadiumet e Londrës në të ardhmen

3 Janar 2023, 09:13, Kuriozitete CNA
Në formën e një topi futbolli/ Arkitektja zbulon si do të
Foto ilustruese

Londra është shtëpia e disa prej stdiumeve më të njohura në botë. Por sipas arkitektes, Pouria Babakhani, këto satdiume mund të pësojnë një ndryshim dramatik në të ardhmen.

Arkitektja ka përdorur një opsion transformues, të quatjur “AI” për të parë se si mund të duken stadiumet e Londrës një ditë në të ardhmen.

Pamjet tregojnë disa modele se si mund të duken stadiumet në të ardhmen duke përdorur si ide topin e futbollit.

Për më tepër shihni disa nga pamjet e projektuara të stadiumeve./ CNA.al

 

Në formën e një topi futbolli/ Arkitektja zbulon si do të

Në formën e një topi futbolli/ Arkitektja zbulon si do të

Në formën e një topi futbolli/ Arkitektja zbulon si do të

Në formën e një topi futbolli/ Arkitektja zbulon si do të

Në formën e një topi futbolli/ Arkitektja zbulon si do të

08:46 Kuriozitete

Si formohet bora?

Bora formohet kur temperaturat janë të ulëta dhe ka lagësh...

Lajmet e fundit nga