Zjarri në Astir/ Dyshohet i qëllimshëm, ja “shënjestra”

21 Qershor 2022, 09:36, Kronika CNA

Zjarri në Astir/ Dyshohet i qëllimshëm, ja

Detaje të reja janë zbardhur rreth zjarrit në Astir, nga i cili mbetën 8 persona të lënduar dhe 4 makina të djegura.

Sipas mediave, nga ekspertiza paraprake dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm.

Dyshohet se shënjestra ka qenë njëra prej makinave të shkrumbuara. Kujtojmë se ngjarja ka ndodhur në orët e parë të mëngjesit të sotëm, duke shkaktuar panik te banorët.

Personat e lënduar kanë marrë mjekimin në spital dhe më pas janë larguar drejt banesave të tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga