LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës/ Dyshime se e vrau bashkëshortja

27 Shkurt 2024, 11:28, Kronika CNA
Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës/ Dyshime se e vrau
Pëllumb Meta

Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjarja e rëndë e ndodhur pak ditë më parë në Shën Vlash të Durrësit, ku 3 fëmijët u arrestuan pasi akuzohen se kanë vrarë babain e tij, Pëllumb Matën. 

Raportohet se policia ka sekuestruar pamje filmike, ndërsa ekspertiza ligjore ka dalë në rezultatin se personi që e ka qëlluar është 1.75 cm i gjatë. Nga autopisa ka rezultuar se viktima është vrarë me tre plumba.

Hetuesit nuk përjashtojnë edhe mundësinë se autorja e krimit mund të ketë qenë bashkëshortja, Blerina Meta, prandaj janë kryer përgjime. Por ende nuk është prerë urdhër-arrest ndaj saj.  

Më 26 janar, Gjykata e Durrësit la në burg 3 fëmijët e Pëllumb Metës, Hysen, Hygerta dhe Amarildo Meta nën akuzën e vrasjes e babait të tyre.

Hygerta dëshmoi në gjykatë se kishte qenë ajo që qëlloi babain me armë zjarri duke pretenduar se viktima e kishte kërcënuar shpesh se do ta vriste. Dëshmitë e fëmijëve janë kontradiktore. Hetimet vijojnë./CNA 

 

Lajmet e fundit nga