LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjedhje me armë në Drenovë/ Autorët e maskuar terrorizojnë pronarin e minimarketit

25 Shkurt 2024, 19:36, Kronika CNA

Vjedhje me armë në Drenovë/ Autorët e maskuar

Një vjedhje me armë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Drenovë të Korçës.

Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se dy persona janë futur në një minimarket.

Autorët kanë qenë të maskuar dhe mbanin një armë, që mendohet se ka qenë pushkë. Pronari i minimarketit D. B. nuk ka bërë rezistencë, por u ka dhënë të gjitha lekët që kishte në dyqan

Dyshohet se ata kanë vjedhur rreth 200 mijë lekë të vjetra dhe paketa cigaresh.

Policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për identifikimin e autorëve, ndërkohë, pritet të hedhë më shumë dritë mbi vjedhjen./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga